Mapy
Uwaga! Zalecamy korzystanie z portalu mapowego MSIP Obserwatorium za pośrednictwem przeglądarek internetowych w wersjach aktualnie wspieranych przez producentów np. Google Chrome, Firefox, Edge, Opera, Safari. Portal nie zadziała na przeglądarce Internet Explorer, która nie jest już wspierana przez swojego producenta.
Przejdź do mapy
Mapa dla architektów i planistów
Portal dedykowany dla planistów i architektów, zawierający warstwy takie jak miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, ewidencję gruntów i budynków, GESUT, BDOT czy strukturę własności.
+ Czytaj dalejPrzejdź do mapy
Portal mieszkańca
Kompozycja mapowa mająca na celu pomóc mieszkańcom w ich codziennym życiu. Można tu znaleźć takie informacje jak lokalizacje posterunków policji, przystanków autobusowych i tramwajowych, publicznie dostępnych punktów WiFi, placówek samorządowych i niesamorządowych czy granic stref parkowania.
+ Czytaj dalejPrzejdź do mapy
Kształtowanie i ochrona środowiska
Portal przedstawiający dane Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. Główne z nich to: źródła niskiej emisji, geologia i ruchy masowe, projekt Monit-Air-Atlas. Pozwala pozyskać informacje o środowisku, o jego zmianach dotyczących różnych zjawisk przyrodniczych lub antropogenicznych, jakie występują w Krakowie.
+ Czytaj dalejPrzejdź do mapy
Informacja o gospodarce zielenią przy inwestycjach
Kompozycja mapowa prezentująca decyzje dotyczące nasadzeń i usunięcia zieleni. Portal umożliwia też wyszukania działki, dla której wydana została decyzja.
+ Czytaj dalejPrzejdź do mapy
Kompozycja zbiorcza
Portal, w którym zebrane są wszystkie warstwy zamieszczone w innych kompozycjach prezentowanych w Obserwatorium.
+ Czytaj dalejPrzejdź do mapy
Metropolia Kraków
Mapa przedstawia model struktury funkcjonalno-przestrzennej, który jest jednym z elementów Strategii Metropolia Krakowska 2030
+ Czytaj dalejPrzejdź do mapy
GeoPLASMA-CE - mapa potencjału płytkiej geotermii
Mapy zasobów mają charakter szacunkowy i zostały opracowane przy założeniu wykorzystania wymiennika gruntowego w typowym gospodarstwie domowym:
+ Czytaj dalejPrzejdź do mapy
Przeglądarka danych archiwalnych
Kompozycja mapowa zawiera specjalne narzędzie Suwak czasu , które umożliwia przeglądanie archiwalnych stanów struktury własności i granic działek.
+ Czytaj dalejPrzejdź do mapy
Mapa Hałasu 2022
Kompozycja mapowa wykonana z danych pozyskanych w latach 2021 - 2022, której celem jest identyfikacja i charakterystyka głównych źródeł hałasu, występujących na terenie miasta oraz wyznaczenie obszarów zagrożonych ponadnormatywnym poziomem hałasu. Opracowanie mapy hałasu wynika z ustawy Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2022 r., poz. 2556, z póź. zm.) oraz Dyrektywy 2002/49/WE Parlamentu Europejskiego i Rady odnoszącej się do oceny i zarządzania poziomem hałasu w środowisku. Art. 118 ust. 1 ustawy Prawo ochrony środowiska zobowiązuje starostów (Prezydent Miasta Krakowa) do sporządzania strategicznej mapy hałasu w cyklu pięcioletnim.
+ Czytaj dalejPrzejdź do mapy
Mapa Hałasu 2017
Kompozycja mapowa wykonana z danych pozyskanych w roku 2017, której celem jest identyfikacja i charakterystyka głównych źródeł hałasu, występujących na terenie miasta oraz wyznaczenie obszarów zagrożonych ponadnormatywnym poziomem hałasu. Stworzenie map akustycznych wynika z ustawy Prawo Ochrony Środowiska (tj. z 2018 r., poz. 799, z póź. zm.) oraz Dyrektywy 2002/49/WE Parlamentu Europejskiego i Rady odnoszącej się do oceny i zarządzania poziomem hałasu w środowisku. Art. 118 ust. 1 ustawy Prawo ochrony środowiska zobowiązuje starostów (Prezydent Miasta Krakowa) do sporządzania mapy akustycznej w cyklu pięcioletnim.
+ Czytaj dalej