Kompozycje mapowe rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Potencjał solarny, Profil terenu, Rysowanie 3D

Zapraszamy do korzystania z aplikacji - widżetów, które umożliwiają obliczenie Potencjału solarnego dachów, tworzenie Profili terenowych i generowanie z nich raportów oraz  Rysowanie 3D na terenie Krakowa.
Aplikacje wykorzystują jako dane referencyjne modele budynków 3D powstałe z projektu GUGiK wykonane w ramach projektu CAPAP oraz dane z nalotu lotniczego pozyskane z roku 2021.
Instrukcja korzystania z nowego narzędzia dostępna jest tutaj

Widżet „Potencjał solarny” jest narzędziem stworzonym w celu wykorzystania danych zawartych w rastrowych mapach solarnych, umożliwia analizę wycinka dachu w odniesieniu do jego całości pod kątem montażu paneli fotowoltaicznych.

Widżet „Profil terenu” jest narzędziem stworzonym w celu wykorzystania danych zawartych w rastrowych reprezentacjach modelu terenu. Umożliwia ono analizę NMT (numerycznego modelu terenu) wzdłuż linii oraz utworzenie dwuwymiarowego (profilu terenu) wykresu na podstawie próbek zebranych z modelu.

Widżet „Rysowanie 3D” jest narzędziem stworzonym w celu wizualizacji obiektów trójwymiarowych na trójwymiarowej scenie portalu MSIP. Umożliwia on tworzenie i edycję obiektów w czasie rzeczywistym.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paweł Szaro
Podmiot publikujący: MSIP Kraków
Data publikacji: 2023-07-12
Data aktualizacji: 2023-11-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź