Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

APLIKACJA 3D - SimplyGeo - Przeglądarka Danych Przestrzennych: zdjęcia ukośne i model 3D MESH

Zobacz Kraków z innej perspektywy korzystając z modeli 3D MESH oraz danych ukośnych z pomiarów wykonanych w 2021 i 2023 roku.

 

LINK DO APLIKACJI

Przeglądarka Danych Przestrzennych 3D została uruchomiona w ramach projektu "Dane lotnicze i modele 3D wraz z rozbudową Portalu Obserwatorium o 3D". Głównym celem projektu było stworzenie dokładnego modelu 3D miasta Krakowa i udostępnienia go w prosty sposób dla zainteresowanych użytkowników. Cel został osiągnięty przez dostarczenie dwóch Modeli 3D MESH (jesień 2021, wiosna 2023) oraz uruchomienie aplikacji w Internecie.

Aplikacja zapewnia dostęp do przeglądania dokładnych i wiarygodnych danych z poziomu przeglądarki internetowej w komputerze lub telefonie. Umożliwia wykonywania prostych analiz przy wykorzystaniu wysokorozdzielczych danych fotogrametrycznych 2D oraz modeli 3D dla obszaru Krakowa oraz przyległych terenów. Umożliwia badania zmian zagospodarowania powierzchni miasta poprzez porównanie danych z obu cyklów pomiarowych 2021 i 2023. Zapewnia dostęp do informacji – inwentaryzacji powierzchni Krakowa 2D i 3D.

 

LINK DO APLIKACJI

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Radosław Lisak
Podmiot publikujący: MSIP Kraków
Data publikacji: 2024-02-06
Data aktualizacji: 2024-02-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź