Aktualności

W zakładce Aplikacje udostępniliśmy nowe opracowanie przedstawiające efekty dotychczas zrealizowanych działań naprawczych na rzecz poprawy jakości powietrza w Krakowie.

W ostatnim czasie na naszym portalu przybyło wiele nowych kompozycji, aplikacji oraz danych. W artykule znajdziecie krótki opis naszych nowości.

Kompozycja zawiera dane dotyczące uchwały w sprawie ustalenia „Zasad warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń”, czyli tzw. uchwały krajobrazowej, podjętej przez Radę Miasta Krakowa w dniu 26 lutego 2020 roku.

W katalogu danych i usług udostępniliśmy wyszukiwarkę, pozwalającą na szybkie wyszukanie zbioru, znajdującego się w zasobie MSIP Gminy Miejskiej Kraków.

Prezentujemy nową kompozycję mapową, w której znajdziesz dane archiwalne dotyczące zameldowań stałych i czasowych od roku 2009 oraz rejestr cen nieruchomości od roku 2007.

W zakładce Aplikacje udostępniliśmy nowe opracowanie dotyczące analizy skuteczności realizacji procesu ograniczania niskiej emisji na terenie miasta Krakowa z uwzględnieniem warunków meteorologicznych.

2019-12-20

W portalu Obserwatorium została opublikowana najnowsza Ortofotomapa, do której zdjęcia zostały wykonane w drugiej połowie października 2019 roku.

Logowanie, edycja, wyszukiwanie i pobieranie danych w zaktualizowanym Portalu MSIP Obserwatorium.

Uaktualniona wersja naszego portalu wraz z nowymi narzędziami oraz modułem logowania zintegrowanym z Miejską Platformą Internetową Magiczny Kraków jest już dostępna.

W kompozycji Mapy użytkowników udostępniony został kolejny projekt studencki. Tym razem możecie oglądać mapę wektorową obejmującą były obóz koncentracyjny w Płaszowie z czasów II wojny światowej.

Nowa kompozycja mapowa pt. „Przeglądarka danych archiwalnych” już dostępna na naszym portalu. Mapa pozwala użytkownikom przenieść się w czasie.